Floryda, Alabama, Missisipi, Luizjana

Trip End Dec 03, 2010

Flag of United States  , Florida
Monday, November 8, 2010

[MA]
Pokonaliśmy w dwa dni 1026 kilometrów. Z odpoczynkiem i bez większego pośpiechu. Średnia prędkość 70 mil na godzinę. Droga prosta, gps często pokazywał: Jedź 120 mil albo 80 mil albo 100 mil prosto, dopiero potem był jakiś zakręt, bądź odbicie w bok.
W niedzielę byliśmy w Kościele katolickim ale bizantyjskim, bo w okolicy nie było naszego. Kto ciekawy niech sobie sprawdzi w necie co to za Kościół. Msza cała śpiewana. Bardzo wzniosłe i duchowe nabożeństwo.
W ten dzień cofaliśmy tu zegarki o godzinę. Ale w trakcie drogi okazało się, ze coś nie tak z naszym czasem na zegarkach. Uciekła nam jeszcze jedna godzina, potem okazało się, ze jeszcze w tej okolicy do której dojechaliśmy czas cofa się jeszcze o godzinę.

Wieczorem pranie w motelu Six, bo wreszcie była pralnia dla gości. Pralki i suszarki jakieś nowsze niż ostatnio.

Rano wyruszyliśmy w drogę, ale zatrzymaliśmy się na 3 godziny na plaży, która widać na zdjęciach. Jak widać warto było. Po drodze jeszcze mały outlet i dotarlismy koło 19 do naszego kolejnego stopu. Jesteśmy już w Nowym Orleanie, ale na obrzeżach, jutro wjeżdżamy do centrum, tam mamy hotel.

Droga nasza wiodła jak widać w opisie przez parę Stanów:)

[ml]

Ciekawostki:

1. GMC pali nam średnio 14 litrów/ 100 km. Cena benzyny to 2,30 za litr.
2. Odkąd wjechaliśmy na północ Florydy bardzo cięko się dogadać. Strasznie dziwnie po angielsku tu mówią. Coś jak Szkoci albo Irlandczycy.
3. Mamy problem z aktywacja internetu na mojej komórce. Z uwag na umowę AT&T z Apple.
4. W ostatnim tygodniu spędziłem w sklepach więcej czasu niż przez ostatni rok w Polsce.
5. O ile majonez można trzymać w upale ale znalezienie mleka którego nie trzeba trzymać w lodowce jest niewykonalne. Jest za to mleko bez laktozy powszechnie dostępne. U nas jest z tym problem.

dg on

mysle ze biala choinke kupiliscie :) no eentualne ta palme :) plaza piekna :)

Lodzski on

...jak dzieci, jak dzieci - zabawa w piasku

dg on

wogle co to za choragiewka ? na plazy byla czy jak ? :)

40i4
40i4 on

[ml] byla na plazy. z reklama miejska jakos